Literatura religijna dla młodzieży

Czasem dobrym sposobem na przybliżenie młodym tematyki religijnej jest podarowanie im odpowiedniej książki. Nastoletni wiek wiąże się nierzadko z buntem i brakiem chęci do rozmowy z dorosłymi o duchowości i o wierze. Książka może być łącznikiem, sposobem do nawiązania tej rozmowy.

W katolickiej księgarni Pielgrzym znajduje się wiele ciekawych książek religijnych dla młodych ludzi. Są to m.in. powieści, komiksy, poradniki i modlitewniki. Tematyka większości dostępnych dzieł jest dostosowana do wieku odbiorców i bliskiej im problematyki.

Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi przez nas książkami.

Dla młodzieży

Życie kościoła i życie w wierze

Seria Minuta z Bogiem dla niego. 365 rozważań do tekstów Biblii w wersji dla chłopców i dziewcząt to dobry wybór dla tych, którzy uważają, że nie mają czasu na uczestniczenie w życiu kościoła lub na czytanie Biblii. Autorzy w krótki i przystępny sposób przygotowali biblijne przesłania dla młodzieży.

Dobrze sięgnąć też po przewodnik po spowiedzi, który ułatwi odbycie sakramentu pokuty, a tym, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, polecamy zdecydowanie się na Katechizm bierzmowanych.

O młodzieńczej miłości

Nastoletni wiek to czas pierwszych zauroczeń. Dobrze wiedzieć, jak się zachowywać podczas takich sytuacji. Jak postępować, gdy wejdzie się w związek damsko-męski, a czego się wystrzegać. W tematyce miłosnej posiadamy powieści oraz książki poradnikowe, pomagające odnaleźć się w tych nowych doświadczeniach.

Komiksy przygód księdza Bosco

Współcześnie trudno o dobry komiks, ale w księgarni Pielgrzym posiadamy świetne dzieło – serię ilustrowanych przygód księdza Bosco pt. Historia księdza Bosco w komiksie. Historia ta składa się z trzech krótkich tomów, które opowiadają o chwilach z życia księdza.

Tematy trudne w poszukiwaniu sowich wartości

Dorastanie to etap, w którym wyodrębniają się własne przekonania na pewne tematy. W naszej księgarni posiadamy też książki na momenty trudne, na czas zwątpienia, np. Czy jest sens wierzyć? Stanisława Kisiela. Warto sięgnąć też po książki mówiące o przyjaźni, sile przebaczania i zmianach zachodzących w ciele podczas dorastania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl