W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą państwo szeroki wybór książek o tematyce Drogi Krzyżowej. Są to m.in. modlitewniki, rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej zarówno do indywidualnego, jak i wspólnotowego odprawiania tego nabożeństwa) oraz samego tematu tego nabożeństwa, zapisy rekolekcji wielkopostnych i wiele więcej, niektóre wzbogacone także ilustracjami wybitnych artystów i malarzy.

Dostępne w naszym asortymencie książki drogi krzyżowej z pewnością przypadną Państwu do gustu, zachęcą do kontemplacji nad Męką Jezusa, rozmowy z Panem Bogiem i nauczą jak lepiej przeżywać nabożeństwo Drogi Krzyżowej i co z niego wyciągać.

 

Zachęcamy do zapoznania się z książkami o tematyce Drogi Krzyżowej dostępnymi w asortymencie naszego sklepu internetowego Pielgrzym. Staraliśmy się tworzyć ofertę w taki sposób, aby każda pozycja była ciekawa i skierowana zarówno do starszych, jak i młodszych katolików.  Z pewnością każdy z Państwa znajdzie lekturę dla siebie, która pozwoli lepiej poznać nabożeństwo Drogi Krzyżowej i zachęci do uczestnictwa w nim.

Czym jest Droga Krzyżowa dla każdego katolika

Droga Krzyżowa to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym nawiązujące do drogi, jaką Jezus odbył na wzgórze Golgoty, gdzie poniósł śmierć na krzyżu. Mękę Jezusa rozważa się w 14 symbolicznych stacjach, które opisują najważniejsze momenty drogi na Golgotę i złożenia ciała Jezusa do grobu. Droga Krzyżowa Pana Jezusa była pełna bólu i cierpienia. Musiał on nieść na swoich plecach bardzo ciężki krzyż, kilka razy upadał, był biczowany przez strażników i obdzierany z szat.

W celu upamiętnienia tego bardzo ważnego wydarzenia, chrześcijanie na całym świecie gromadzą się i wspólnie biorą udział w nabożeństwie. Jako wspólnota przeżywają ponownie mękę Pańską, wspominając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo to pozwala na chwilę wyciszenia, refleksji i rozmowy z Bogiem poprzez modlitwę. Można je odprawiać również indywidualnie, do czego z pewnością przydadzą się książki zawierające rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Pozwoli to na głębsze przeżycie Męki Pańskiej i większą refleksję nad tym wydarzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl