Historia i literatura faktu 

Sięgając po jakąś książkę nie zawsze ma się ochotę na przenoszenie się do sfabularyzowanego świata, a chce się po prostu czegoś dowiedzieć, poznać jakieś ciekawostki, o których będzie potem można opowiadać znajomym. Warto wtedy sięgnąć po literaturę faktu i po dzieła poświęcone historii.

Książki literatura faktu

Do książek literatury faktu zalicza się wszystkie książki wspomnieniowe (dzienniki i pamiętniki), biografie, reportaże oraz wywiady. W przypadku reportaży często ma się do czynienia ze stylem popularnonaukowym, czyli takim, który w przyjemny dla czytelnika sposób poszerza jego wiedzę. Literatura faktu, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na rzetelnie sprawdzonych informacjach. Jej celem jest przekazanie odbiorcy wiedzy, ale też umożliwienie mu spojrzenia na znane mu realia z innej perspektywy. Dzięki książkom literatury faktu w przyjemny sposób zdobywa się wiedzę o przeszłości lub teraźniejszości, poznaje się lepiej różne zjawiska lub wydarzenia owiane tajemnicą.

Historia i literatura faktu

  • promocja

Książki literatury faktu dostępne w naszym asortymencie

Księgarnia Pielgrzym oferuje duży wybór książek związanych z historią i literaturą faktu.

W przypadku książek historycznych najwięcej poświęconych jest tematyce lat wojennych. Proponujemy opowieść mówiącą o ratowaniu Żydów przez Polaków podczas okupacji niemieckiej. Kolejną ciekawą, ale też trudną pozycją, są rozważania o dzieciach, które trafiły na Pawiak. Posiadamy też historię o Ince, czyli o Danucie Siedzikównie.

Z książek wspomnieniowych - historia i literatura faktu, mamy w ofercie dziennik Edmunda Bojanowskiego pisany w XIX wieku. Innym dziełem, wzbudzającym zainteresowanie, są zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Fani wywiadów również znajdą coś dla siebie. Jedną z pozycji jest Obudzić proroków…, czyli wywiad Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Rozmawiają m.in. o życiu księży i polityce. To jednak niejedyna rozmowa sprzedawana w naszej księgarni.

Książkami literatury faktu, świetnie sprawdzą się jako źródło ciekawostek, mogą być Wielkie sekrety arcydzieł sztuki lub Wielkie zarazy ludzkości (ta szczególnie ciekawa w pandemicznej rzeczywistości).

Oprócz klasycznych książek wypełnionych treścią polecamy fotokroniki. Wyjątkowo cenny jest album o Janie Pawle II. Pozycja ta wypełniona jest fotografiami związanymi z papieskim życiem świętego, ale też zawiera archiwalne zdjęcia z okresu młodości Wojtyły. To książka, która przywróci wspomnienia.

Jak Państwo widzą, w naszym asortymencie znajduje się wiele różnorodnych dzieł. Zachęcamy zapoznać się z pozostałymi pozycjami. Na pewno każdy wybierze z naszej oferty jakąś książkę literatury faktu dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl