Rola księży w budowaniu społeczności chrześcijańskiej opiera się na szeregu obowiązków. Głoszenie ewangelii, jako jedne z nich, to niezwykle ważne zadanie, które niesie ze sobą ogromną moc. Kaznodziejstwo wymaga ogromnej wiedzy i zaangażowania, tak aby treść wygłaszana z ambony nie tylko była dobrze skomponowana, ale także merytoryczna. Homiletyka z greki oznacza sztukę nawiązywania kontaktu słownego z ludźmi. W niniejszej kategorii znajdują się wszelkie publikacje, które wspomogą osoby duchowne w głoszeniu kazań, tak aby wypełnić swoją główną misję.

Homilie codzienne i świąteczne

W księgarni internetowej posiadamy szereg publikacji, które wesprą księży oraz diakonów w codziennym wygłaszaniu kazań. Znajdą oni odpowiednie materiały na dany rok liturgiczny oraz odpowiadające tematyce danego roku duszpasterskiego. Niedziela, jako dzień święty, wymaga zadbania o odpowiednią oprawę Mszy Świętej, nie zapominając o wnikliwym komentarzu do Ewangelii. Poradniki oraz inne publikacje z naszej oferty mogą posłużyć, jako inspiracja do stworzenia kazania, które nie tylko wytłumaczy, ale również poruszy wiernych. Homilie na niedzielę dla dzieci, także należy sumiennie przygotować, tak aby w najmłodszych pielęgnować duchowy rozwój.

Okres Wielkiego Postu, Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia wraz z innymi to okazja do głębszej kontemplacji nad Ewangelią oraz Słowem danym nam przez Boga. Wśród oferty naszej księgarni znajduje się szereg publikacji z zakresu homilii na świąteczny czas. To szczególny moment, o który należy zadbać w formie duchowej. Wierni zebrani na Mszy Świętej mogą na nowo odkryć chrześcijańskie wartości oraz ich oparcie w Ewangelii.

Homiletyka

Izaak. Adam Szustak OP Izaak. Adam Szustak OP
Producent: RTCK
Cena: 28,48 zł
szt.
zobacz więcej
Jezus i Jonasz Tomasz Gałuszka OP Jezus i Jonasz Tomasz Gałuszka OP
Producent: ESPRIT
Cena: 29,90 zł
szt.
zobacz więcej
Niedzielnik B A. Szustak OP Niedzielnik B A. Szustak OP
Producent: W DRODZE
Cena: 49,90 zł
szt.
zobacz więcej

Rozważania duchowe oraz rekolekcje

Pomoce homiletyczne z naszego asortymentu to nie tylko wsparcie w codziennej posłudze kapłańskiej. To także możliwość skorzystania z materiałów, które rozwijają duchowo, skłaniając do rozważań nad Słowem Bożym same osoby duchowne i katechetów. Dostępne w naszej ofercie wykłady, lekcje oraz kazania świętych, oraz wielkich autorytetów Kościoła (m.in.: kard. Stefana Wyszyńskiego, abp. Grzegorza Rysia) to nieocenione źródło świadectwa obecności Boga oraz mocy Słowa Bożego.

Czas rekolekcji wymaga refleksji i chwili ciszy, w której modlitwa wraz ze Słowem Objawionym wybrzmiewają na nowo w sercach wiernych. Ten moment jest szczególnym krokiem ku budowaniu trwałej relacji z Bogiem. Opatrzony kazaniami oraz lekcjami wiary i duchowości, stanowi podstawę do dzielenia się doświadczeniem wspólnoty dzieci Bożych. Rekolekcyjne nauki dają możliwość odszukania sensu oraz głębszego zrozumienia Ewangelii.

Inspiracje do homilii

Dzięki materiałom dostępnym w ofercie księgarni, kazania głoszone na rekolekcjach oraz Mszy Świętej, nabiorą głębszego wymiaru duchowego. Właściwe przygotowanie wraz z dostosowaniem wypowiadanych Słów można zbudować prawdziwą więź człowieka z Panem Bogiem. Dlatego też należy podkreślić istotną rolę, jaką posiadają osoby duchowne wraz z katechetami. Głosząc Słowo Boże oraz tłumacząc Ewangelię, stają się wysłannikami, którzy zasiewają miłość Bożą w ludzkich sercach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl