Pontyfikat św. Jana Pawła II był oparty na dialogu z człowiekiem. Otwartość Papieża Polaka na rozmowę z ludźmi przejawiała się licznymi pielgrzymkami i zabieraniem głosu w istotnych sprawach dla ludzkości. Posługa papieska nie zamykała się w murach Watykanu, ale wychodziła naprzeciw trosce o bogactwo duchowe wiernych zarówno Kościoła Katolickiego jak i wyznawców innych religii. Słowo głoszone przez Jana Pawła II umacniało, wspierało i tworzyło na nowo. Dawało życie tym, którzy zwątpili lub opuścili Kościół. Jego dziedzictwo pozostało z nami do dziś. Liczne publikacje jego autorstwa oraz opowiadające o jego działalności i przejawach Bożego miłosierdzia nadal oddziałują. Ich szeroki zakres tematyczny w naszym sklepie to szansa na odkrycie na nowo życia oraz nauk głoszonych przez świętego, które nie straciły na aktualności.

Nauki i filozofia św. Jana Pawła II

Św. Jan Paweł II był nie tylko głową Kościoła Katolickiego, ale także poetą, aktorem, dramaturgiem, pedagogiem i filozofem. Jego ogromny wkład w nauczanie Kościoła zawdzięcza głównie umiłowaniu słowa – tego nośnika wszelkiej wiedzy i piękna świata, ale również miłości Bożej. Swoją pasję związaną z teatrem przekuł w liczne teksty literackie obejmujące swoją tematyką dziedziny życia każdego człowieka – członka Kościoła Katolickiego.

W ofercie naszej księgarni znajdują się liczne encykliki oraz rozważania, które stanowią drogowskazy w chwilach zwątpienia, pomagają dogłębnie zrozumieć Bożą miłość oraz przesłanie Ewangelii. Poruszają one zagadnienia, które dotykają istoty człowieczeństwa i miłości do bliźniego, związków małżeńskich i rodziny jako podstawy w budowaniu duchowego Kościoła. Wyjątkowość rozważań św. Jana Pawła II polega na ich ponadczasowości. Encykliki papieskie dotykają z jednej strony tematyki odkupienia, Bożego miłosierdzia, czy też roli Maryi jako Współodkupicielki. Natomiast z drugiej ekumenizmu, relacji wiary i rozumu, a nawet wartości ludzkiej pracy.

Jan Paweł II

Vita Consecrata Vita Consecrata
Cena: 6,72 zł
szt.
zobacz więcej
Wojtyłowie. Papieski ród Wojtyłowie. Papieski ród
Cena: 21,50 zł
szt.
zobacz więcej

Literatura o Janie Pawle II

Wśród szerokiej oferty księgarni, zadbaliśmy o dostęp do publikacji na temat życiorysu Jana Pawła II oraz tych dotyczących jego posługi papieskiej wraz z cudami i wyproszonymi łaskami za wstawiennictwem świętego. Najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły wraz z jego drogą na Stolicę Piotrową zostały opisane w licznych biografiach. Zawierają one wspomnienia bliskich z otoczenia Wojtyły oraz św. Jana Pawła II.

Jego wielkie serce oraz mądrość przejawiały się przez wszystkie lata posługi, zyskując tym samym uwielbienie tłumów, które wykrzykiwały po jego śmierci „Santo subito!”. Słowa te spełniły się wraz z beatyfikacją i późniejszym włączeniem do grona świętych. Podstawą do tego był cud z Kostaryki, który przybliża Paweł Żuchowski w swojej książce „Uzdrowił Mnie Jan Paweł II”. Te oraz wiele innych publikacji mogą stać się krokiem ku głębszemu zrozumieniu dziedzictwa Papieża Polaka.

Duchowe zgłębianie Słowa

Słowo Boże obcuje z nami na co dzień. Każdego dnia możemy przekonywać się o wielkim darze Bożej miłości, którą sami możemy dzielić się ze światem. Dowodem takiego podejścia do życia jest postawa reprezentowana przez św. Jana Pawła II. Poznaj jego drogę do świętości oraz zainspiruj się do głoszenia Ewangelii w swoim otoczeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl