Liturgika

Liturgika służy do objaśniania liturgii i obrzędów kościelnych. Książki tego typu są świetną pomocą, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje podczas mszy czy też podczas konkretnego sakramentu. Co ważne, nie są przeznaczone tylko dla wiernych. Służą też pomocą ministrantom i kapłanom. W katolickiej księgarni Pielgrzym posiadamy szeroki asortyment liturgik. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej księgarni, nie tylko z działu liturgika.

Liturgika

Agenda liturgiczna Agenda liturgiczna
Producent: PALLOTTINUM
Cena: 70,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brewiarz dla świeckich. Brewiarz dla świeckich.
Cena: 35,20 zł
szt.
zobacz więcej

Msza święta

Przebieg mszy świętej powinien być dobrze znany wszystkim chrześcijanom. Dobrze jednak mieć jakieś wsparcie w celu uniknięcia pomyłki. Służą do tego zbiory wszystkich modlitw i prefacji. 

Liturgia godzin

Liturgia godzin, czyli Jutrznia i Nieszpory, powinna interesować nie tylko duchownych, ale też zwykłych katolików. Wielu wiernych nie uczestniczy w tej liturgii, więc nie mają możliwości poznania jej przebiegu. Z pomocą przychodzą właśnie książki, które umożliwią wiernym dalszy rozwój duchowy. 

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie dla chrześcijan, a jednocześnie najbardziej skomplikowana celebracja. W celu uniknięcia błędów liturgicznych przez kapłanów i dla aktywnego uczestnictwa wiernych w liturgii powstały książeczki z konkretnymi wskazówkami i opisem poszczególnych momentów tego wielkiego wydarzenia.

Sakramenty święte

Książki przygotowujące do udzielenia lub przyjęcia sakramentów świętych są bardzo istotne. Przyjęcie sakramentu to bardzo ważne wydarzenie w życiu wiernego, więc dobrze jest się prawidłowo do niego przygotować i wiedzieć, czego się spodziewać.

Dla ministrantów, lektorów i kapłanów

Rozpoczynając swoją drogę w służbie bożej, warto mieć ze sobą podręczną „ściągę”, która pomoże w sprawnym wypełnianiu obowiązków liturgicznych. Ciekawą i przydatną pozycją jest Lekcjonarz mszalny. Przydatna może okazać się też Agenda liturgiczna, która zawiera propozycje konkretnych błogosławieństw.

Inne

W życiu kościelnym wiele uroczystości się powtarza, ale pojawiają się też sytuacje mniej typowe, rzadkie, jak na przykład zmiana proboszcza lub przybycie biskupa. Wiedzę, jak zachowywać się podczas takich sytuacji i jak poprowadzić mszę można znaleźć w specjalnie przygotowanych do tego książkach z działu „Liturgika”. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl