Modlitewniki - księgi modlitw

Modlitewniki używane są przez zwykłych wierzących, ale też przez katechetów i duchownych. Najczęściej są to książeczki niewielkich formatów, zawierają modlitwy uporządkowane według jakiegoś konkretnego wzoru. W niektórych pojawia się opis obrządków liturgicznych. Pomaga wiernym być na bieżąco z akcją mszy, ale też umożliwia modlenie się w określonej intencji czy to w zaciszu domowym, czy w kościele.

Modlitewniki

40 najpiękniejszych nowenn. 40 najpiękniejszych nowenn.
Producent: PROMIC
Cena: 18,50 zł
szt.
zobacz więcej
Brewiarz dla świeckich. Brewiarz dla świeckich.
Cena: 35,20 zł
szt.
zobacz więcej
Modlitewnik bizantyjski Modlitewnik bizantyjski
Producent: WYDAWNICTWO M
Cena: 27,93 zł
szt.
zobacz więcej

Różne rodzaje modlitewników - modlitwa znaleziona w grocie

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu ofertę modlitewników w naszej księgarni.

Klasycznym modlitewnikiem, który zapewne każdy katolik ma w domu, jest modlitewnik, który otrzymuje się podczas pierwszej komunii świętej. Proponujemy też wiele pozycji poświęconych odmawianiu różańca. Na pewno każdy wybierze najlepszą wersję modlitewnika dla siebie. Jedną z popularniejszych modlitw jest Koronka. Zbiór Koronek zebrał ich kilkadziesiąt, m.in. do św. Michała Archanioła, do Ducha Świętego, do św. Teresy od dzieciątka Jezus. Można mieć te wszystkie modlitwy w jednym miejscu i zawsze być gotowym do ich odmówienia. Na tej samej zasadzie powstał Zbiór litanii, mieszczący w sobie ponad sto modlitw.

Modlitewniki życie i eucharystia

Z konkretnie wskazanych tytułów chcielibyśmy polecić Państwu Życie i eucharystia. Medytacje to rozważania jezuity Józefa Augustyna, które pomogą lepiej zrozumieć Eucharystię. Inną cenną książką jest Żniwo wielkie, ale robotników mało to modlitewnik, z którego pomocą można wesprzeć tych, którzy zdecydowali się służyć Bogu – kapłanów i zakonnice – oraz za ich rodziny.

Dla młodzieży świetnie sprawdzi się seria Youcat, która w łatwy sposób pokazuje, jak żyć z Bogiem. W naszej ofercie znajdą też Państwo modlitewniki przeznaczone dla młodszych dzieci, ale też dla dorosłych i osobne dla seniorów. Polecamy też modlitewniki przeznaczone na czas postu i świąt Wielkiej Nocy oraz adwentu i Bożego Narodzenia. Osobne modlitewniki powstały też do odmawiania modlitw przed i po mszy świętej, do różańca i uczestniczenia w drodze krzyżowej.

Modlitewniki w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdą też Państwo modlitewniki przeznaczone na trudne momenty w życiu – na kryzys małżeński, na trudności w poczęciu dziecka, po zgrzeszeniu (np. po dopuszczeniu się aborcji). Dostępne są również modlitewniki, które skupiają się na modlitwie za zmarłych, oraz takie, które przeznaczone są dla osób zatroskanych o Polskę.

Wyróżniającymi się modlitewnikami są modlitewniki wraz z nutami i śpiewnikiem oraz wakacyjny modlitewnik, który, dzięki swojej małej formie, wszędzie się zmieści. Skuteczni Święci to popularna seria. Każda książka z tej serii zawiera modlitwy do konkretnego patrona. W naszej księgarni mamy m.in. modlitewnik poświęcony św. Rochowi, św. Stanisławowi Kostce, św. Ricie, św. Teresie od Dzieciątka Jezus, św. Augustynowi, św. Józefowi, św. Annie i św. Kindze. 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi modlitewnikami oraz pozostałym asortymentem księgarni Pielgrzym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl